Centralna Porażka Komunikacyjna to utopijny projekt megalotniska pod Warszawą, które miałoby zastąpić port Chopina i Modlin. Projekt ten prawdopodobnie nigdy nie dojdzie do skutku, ponieważ gigantomania pomysłodawców przerosła największe światowe potęgi a Polska nie posiada zapotrzebowania nawet na na 20% projektowanego tam ruchu lotniczego. Szczególnie po COVID-19.

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, w PiS pojawiły się głosy, że kosztowny projekt należy wstrzymać, tłumacząc to m.in. epidemią. Wynika to z faktu, że skończyły się pieniądze w budżecie i trzeba robić oszczędności. Dlatego Morawiecki wstrzymał wszelkie podwyżki w budżetówce, obcinane są pieniądze na wszystko co nie służy partii. CPK nie służy, bo cel jest bardzo odległy w czasie a projekt wygląda coraz gorzej politycznie. Wśród przeciwników CPK ma znajdować się m.in. właśnie Morawiecki.

Reklamy

CPK zaczyna w rządzie być porównywane do projektu elektrowni węglowej w Ostrołęce. Miliardy wyrzucone w błoto. Na całym zamieszaniu z lotniskiem, które prawdopodobnie nigdy nie powstanie najwięcej straci Horała, który tam świetnie zarabia.

Współczujemy też wszystkim osobom zatrudnionym w spółce odpowiadającej za CPK. Jej wygaszanie – o ile zostanie odpowiednia decyzja – potrwa pewnie kilka miesięcy. A miało być tak pięknie…

Poprzedni artykułMorawiecki, Glapiński i Chrzanowski? Czy za przejęciem Idea Banku mógł stać tercet?
Następny artykułKosiniak-Kamysz przypomniał Kaczyńskiemu o niewygodnej obietnicy sprzed lat: mieliście zlikwidować NFZ