[Counter-Box id="1"]

Wojna w PiS

Reklamy

Zbigniew Ziobro zamierza poprosić upolityczniony TK Julii Przyłębskiej o kontrolę konstytucyjności… unijnego rozporządzenia „pieniądze za praworządność”. Z punktu widzenia UE wyrok polskiego Trybunału nie będzie miał żadnego znaczenia, to rozgrywka wewnątrz obozu rządzącego.

„Jako prokurator generalny wystąpię do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności z polską konstytucją rozporządzenia Komisji Europejskiej dotyczącego stosowania mechanizmu praworządności” – napisał 4 stycznia 2021 na Twitterze minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

„Wniosek ma służyć temu, by bezprawne, niezgodne z traktatami i polską konstytucją rozporządzenie nie było stosowane. Pozwala ono Komisji Europejskiej – pod presją finansową i bez przyznanych traktatami kompetencji – ingerować w funkcjonowanie organów polskiego państwa” – powiedział.

Solidarna Polska ponagla PiS, by jak najszybciej zaskarżył rozporządzenie w Trybunale Sprawiedliwości UE. Ale na wszelki wypadek Ziobro wzywa też na pomoc upolityczniony TK Julii Przyłębskiej.

Źródło: oko.press

Poprzedni artykułBrawo wyborcy PiS! Wasz rząd szykuje nowe opłaty
Następny artykułKaczyński wreszcie pozwolił Dudzie wyjść z szafy. A ten bredzi coś o “elitach”