Dzisiaj w południe zdumieni czytelnicy Wirtualnej Polski mogli przeczytać na głównej stronie pompatyczny tytuł “Kryzys w USA. Duda wejdzie do gry”. Dziennikarzom WP chyba jednak nie wyszedł za bardzo ten materiał, bo prawda o sytuacji w PiS jest jednak inna. W rzeczywistości po przegranej Donalda Trumpa stan u Kaczyńskiego można odczytać jako mieszaninę paniki ze strachem. Joe Biden budzi autentyczne przerażenie, bo w tej chwili Polska ma najgorsze relacje z USA od wielu lat.

Powodów tego stanu jest wiele i nie wszystkie są znane szerszej opinii publicznej. Jedno jest pewne – administracja nowego prezydent zamierza posprzątać po działaniach Trumpa. A to dla PiS może oznaczać bardzo poważne kłopoty.

Reklamy

Wyciągnięcie Dudy na światło dzienne to tak naprawdę typowy styl Kaczyńskiego – kolejny kozioł ofiarny na ołtarzu polityki międzynarodowej tym razem. Stąd paniczne ruchy w samym pałacu prezydenckim. Po fatalnym wspieraniu przez PiS Trumpa, spóźnionych życzeniach po wygranej i mnóstwie wpadek Dudzie będzie bardzo trudno cokolwiek zmienić. Tytuł “Duda wejdzie do gry” brzmi w tym kontekście dość szyderczo… Wirtualna Polsko, nie idź tą drogą…

źródło: Twitter

Poprzedni artykułOrganizował prowokację przeciw opozycji, dostał pracę u pisowskiego marszałka
Następny artykułInwigilacji Polaków ciąg dalszy: teraz PiS chce wiedzieć czym ogrzewasz dom a potem dowali podatek!