PiS będzie nas straszył Portugalią tak jak teraz Niemcami? Teraz Lizbona domaga się poszanowania praworządności w Polsce

Fot. Internet
Fot. Internet

Premier Portugalii, Antonio Costa oznajmił właśnie, że podstawową wartością dla Wspólnoty Europejskiej musi być praworządność.

– Wszystkie kraje muszą przestrzegać praworządności, jeżeli chcą pozostać członkami UE – stwierdził Costa. – Unia Europejska to najpierw unia wartości, nawet przed unią monetarną czy rynkiem wewnętrznym – dodał.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Można byłoby powyższe słowa zlekceważyć, jako wypowiedziane przez polityka dalekiego od Polski kraju, gdyby nie to, że Portugalia przejmuje właśnie od Niemiec prezydencję Unii Europejskiej.

Czyli kolejny kraj będzie się domagał od naszych władz, rzeczy zdawałoby się, że oczywistej: poszanowania praworządności. Nic więc nie wskazuje na to, by to jak poczyna sobie rząd PiS w Polsce, zniknęło z uwagi europejskich polityków.