Duda w ogniu krytyki

Reklamy

“Lojalność to piękna cecha, ale warto wiedzieć, wobec kogo jest się lojalnym” – stwierdził Ryszard Schnepf, były ambasador RP w Stanach Zjednoczonych. W ten sposób skomentował wpis Andrzeja Dudy na Twitterze na temat napiętej sytuacji w USA. “Można było, zachowując pewną wstrzemięźliwość, inaczej to opisać” – ocenił Schnepf.

“Wydarzenia w Waszyngtonie to wewnętrzna sprawa Stanów Zjednoczonych, które są państwem demokratycznym i praworządnym. Władza zależy od woli wyborców, a nad bezpieczeństwem państwa i obywateli czuwają powołane do tego służby. Polska wierzy w siłę amerykańskiej demokracji” – napisał Duda na Twitterze.

Reakcja Andrzeja Dudy na wydarzenia w Stanach Zjednoczonych spotkała się z wieloma głosami krytyki. – Andrzej Duda postanowił zrobić to po swojemu i pokazać, że jest lojalny i wierny do końca, nawet wtedy, gdy Donald Trump dopuszcza się tak niegodnych czynów – powiedział Schnepf.

– Skoro Duda mówi, że to wewnętrzna sprawa USA, to chciałbym zapytać się, co powiedziałby o tym Kościuszko czy Pułaski, kiedy walczyli o wolność USA? Co by powiedzieli ci, którzy zaangażowali się w Majdan, czy teraz walczą o demokrację Białorusi? Na litość Boską, panie prezydencie, jesteśmy Polakami, którzy pamiętają Solidarność. Pamiętamy pomoc innych narodów i z tego tytułu wynika też jakieś zobowiązanie wobec innych – mówił były ambasador.

Źródło: onet.pl

Poprzedni artykułSzokujące obrazki Kapitolem. “Prawdziwi Polacy” dotarli na czas
Następny artykułAFERA w Ostrołęce! Poseł PiS sprzedaje dom, ale w oświadczeniu majątkowym wpisał dużo mniej!