30 policjantów otoczyło Polaków w restauracji. Wycofali się po interwencji posła i publikacji ich wizerunków przez media [VIDEO]

0
Reklamy

Polacy walczą o wolność!

30 policjantów i kilka radiowozów ruszyło na restaurację „U Trzech Braci” w Cieszynie. Polski przedsiębiorca otworzył lokal, bo nie był w stanie dłużej wytrzymać finansowo.

Reklamy

W odpowiedzi na miejsce wysłano sanepid i policję. Najpierw przybyło dwóch policjantów, którzy uciekli przed Polakami, którzy nie zamierzali im się poddać.

Następnie na miejsce przybyło ok. 30 policjantów i 10 radiowozów. Otoczono restaurację i nie pozwolono wchodzić innym klientom.

Na miejsce przybył poseł Lewicy Przemysław Koperski oraz dziennikarze. Sami właściciele powołują się na wyrok WSA w Opolu w sprawie fryzjera ukaranego przez sanepid za ostrzyżenie klient.

Przypomnijmy: sąd stwierdził, że sanepid nie może nakładać kar na podstawie rozporządzenia rządu.

– Złożę pismo do szefa Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Cieszynie z wnioskiem o wyjaśnienia i podanie danych osób przeprowadzających czynności służbowe – pomimo mojej prośby nie przedstawiły się i nie okazały legitymacji służbowych – zapowiedział poseł opozycji.

W końcu policjanci odjechali, a Polacy skandowali „zdejmij mundur, przeproś matkę”!

Dla bezpieczeństwa właściciele restauracji wyjęli pieniądze z firmowego konta, aby sanepid nie mógł ściągnąć ewentualnych kar. Natomiast internauci zebrali 4 tys. złotych na ewentualne mandaty.

Źródło: Wirtualna Polska

Jan Piński - polityka