Stawianie zarzutu o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków służbowych oraz odszkodowania na drodze cywilnej – tak przedsiębiorcy mają zamiar się bronić przed nielegalnymi działaniami Sanepidu oraz policji, działających na podstawie niezgodnego z Konstytucją rozporządzenia premiera. I masowo otwierają swoje biznesy, bo inaczej grozi im bankructwo.

Przedsiębiorcy otwierają lokale w całym kraju – większość działa zupełnie jawnie. Sanepid i policja próbują interweniować, ale funkcjonariusze i pracownicy sanepidu doskonale wiedzą, że robią to bezprawnie, więc nie są zbyt entuzjastycznie nastawienia do szykanowania ludzi. A przedsiębiorcy mówią krótko: dość. Nie odpuścimy wam. Za kontrolę – pozew. Za mandat – doniesienie o popełnieniu przestępstwa. Za szykanowanie – nie darujemy – piszą na swojej grupie.

Reklamy

Urzędnicy Sanepidu za wydanie decyzji z rażącym naruszeniem prawa mogą ponosić konsekwencje finansowe (12-krotność wynagrodzenia) na podstawie ustawy z 20 stycznia 2011 o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa. Ich przełożeni również. Urzędnik taki może być sprawcą wielu rażących naruszeń prawa, tak więc może być obciążony wielokrotnie karą w wysokości do 12-krotności swojego wynagrodzenia. Natomiast przełożony jest zobowiązany powiadomić prokuraturę wnioskiem o wyjaśnienie” – napisał jeden z internautów.

Aktywnie działa m.in. Strajk Przedsiębiorców. Ludzie mają dość głupiej władzy, która nie rozumie, że podcina gałąź na której sieci, zamykając ludziom firmy. Polska to w większości małe przedsiębiorstwa i jednosobowe działalności gospodarcze. To one utrzymują ten kraj przy życiu – mówią przedsiębiorcy.

Pomoc przedsiębiorcom oferują też posłowie. Wczoraj w czasie “kontroli” Sanepidu pojawił się Przemysław Koperski, poseł Lewicy. Funkcjonariuszki Sanepidu zrejterowały przed jego legitymacją…

Ratujmy ten kraj, zanim zmieni się w ruiny – mówią przedsiębiorcy.

https://www.facebook.com/koperski.przemyslaw/posts/1678812648957980

Poprzedni artykułGiertych wieszczy upadek PiS. “Świat zachodu uważa Kaczyńskiego za skrzyżowanie Łukaszenki z człowiekiem-bizonem”
Następny artykułMorawiecki zrozpaczony: Czechy nie zwróciły się do niego o pomoc przy szczepieniach