Portal Politico donosi, że zgodnie z unijnym mechanizmem podziału, Polska mogła zamówić 13 mln szczepionek firmy Moderna, ale rząd PiS zamówił ich tylko 6,6 mln. A dziś mówi, że mamy ich za mało. Nie zgadniecie komu przekazaliśmy naszą nadwyżkę. Tak, Niemcom! – napisał jeden z internautów.

Jeśli tak się stało, to oznacza zdradę interesów narodowych i kolejny powód do pociągnięcia premiera, wicepremierów oraz ministrów do odpowiedzialności. To działanie na szkodę całego narodu!

Reklamy

Jarosław Kaczyński ponosi całkowitą odpowiedzialność za tego typu decyzje – jego sprawstwo kierownicze nie ulega tutaj najmniejszej wątpliwości. Razem z nim odpowiedzialność ponosi Mateusz Morawiecki oraz Michał Dworczyk i Adam Niedzielski. Ta grupa zajmuje się bezpośrednio sprawami szczepionek.

Oddanie szczepionek Niemcom budzi też pytania o motywy takiego postępowania. Czyżby między polskim a niemieckim rządem funkcjonowała jakaś tajna umowa? A może to ukryta opcja niemiecka w “zjednoczonej” prawicy? W końcu Piłsudski też do niej należał…

Poprzedni artykułNieudana akcja Agaty Dudy. Ferie po królewsku rozwścieczyły Polaków
Następny artykuł30 policjantów otoczyło Polaków w restauracji. Wycofali się po interwencji posła i publikacji ich wizerunków przez media [VIDEO]