Polacy dziękują rządowi PiS. Obostrzenia przedłużone o dwa tygodnie

Rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązujących ograniczeń i restrykcji o kolejne dwa tygodnie. Dotychczas obowiązywały one do 17 stycznia. Jest jeden wyjątek. Jak poinformował Onet, od poniedziałku do szkół wrócą dzieci z klas I-III.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Według rządowych planów ostatnie odmrożone mają zostać branże gastronomiczna i hotelarska. Według najbardziej pesymistycznych informacji mogą one zostać zniesione dopiero na przełomie marca i kwietnia.

Uczniowie z klas I-III mają powrócić do nauki już za tydzień 18 stycznia. W poniedziałek rozpoczęły się testy przesiewowe na obecność SARS-Cov-2 dla nauczycieli.

Ministerstwo Zdrowia zwlekało z podaniem dokładnej daty możliwego powrotu uczniów do szkół. Swoją decyzję uzależniało do tej pory od danych związanych z liczbą nowych zakażeń.

Minister Adam Niedzielski sugerował do tej pory, że jeśli utrzyma się ona w okolicach liczby 10 tys. dziennie, dzieci wrócą do szkół 18 stycznia.

Źródło: onet.pl, Business Insider Polska