Ruch społeczny StopACTA2 Poland zaprezentował listę szczególnie gorliwych funkcjonariuszy opresyjnego systemu spod znaku Prawo i Sprawiedliwość. Wszyscy przedstawieni poniżej posłowie podpisali się pod złożonym w dniu 8 stycznia w Sejmie projektem ustawy znoszącej prawo do odmowy mandatu i wprowadzającej nakładanie grzywien jednoosobową decyzją policjanta.

Jego wnioskodawcą jest poseł satellickiej partii PiS – Solidarnej Polski, Jan Kanthak, którego wyróżniono na grafice i umieszczono na samym jej szczycie. Władza robi już wszystko, co może, aby zniechęcić społeczeństwo do stawiania oporu wobec polityki rządu, który – szczególnie w ostatnich miesiącach – zmienił rzeczywistość wielu osób oraz całych grup społecznych i zawodowych w piekło. Propagandowy przekaz jest na tyle bezczelny, a zarazem nieudolny, że trudno uwierzyć w to, iż tego typu reformy prawa odbywają się dla naszego dobra.
W rzeczywistości chodzi jednak wyłącznie o wpłynięcie na naród tak, by przestał się buntować i nie protestował na ulicach. Mamy się bać skorzystać z przysługującego nam konstytucyjnego prawa do udziału w zgromadzeniach i do wyrażania w ten sposób sprzeciwu. Mamy się także bać sprzeciwić bezprawnym zakazom i nakazom, na przykład tym wprowadzanym przez rozporządzenia “antyepidemiczne”. Pod pretekstem, że zmiany w ustawie są potrzebne, aby odciążyć sądy od nawału wniosków o ukaranie, ustawa ma przerzucić na ukaranego mandatem ciężar odwoływania się do sądu i dowodzenia swojej niewinności, a odwołanie nie ma wstrzymywać obowiązku zapłacenia nałożonej mandatem grzywny – piszą organizatorzy akcji.
https://www.facebook.com/StopACTA2.Poland/posts/1024387788070962?_fb_noscript=1
Poprzedni artykułGiertych pyta opozycję. Gdzie jest wsparcie dla sędziego Tuleyi?
Następny artykułSkazał niewinnego człowieka na dożywocie. Teraz PiS go awansował