Branża hotelarska się otwiera? Dość tego – mówią hotelarze

0
Reklamy

W imieniu Polskiej Izby Hotelarzy mogę poinformować, że otworzymy infolinię oraz pomoc prawną dla restauratorów i hotelarzy, którzy będą chcieli się otworzyć. Bo przecież rozporządzenia, które są teraz wydawane ‒ są bezprawne – powiedział w wywiadzie dla serwisu AleBank.pl Marek Łuczyński, Prezes Zarządu Polskiej Izby Hotelarzy.

Hotele od dłuższego czasu są zamknięte i notują gigantyczne straty.

Reklamy

Według prawników, wszelkie rozporządzenia które zamykają branże są nielegalne, bo nie można ich wprowadzać tego typu dokumentem. Innymi słowy mówiąc premier Mateusz Morawiecki popełnił przestępstwo przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków, podobnie jak jego ministrowie. Odpowiedzialność karna Morawieckiego nie pozostawia nawet cienia możliwości i nie może on się bronić wyższą koniecznością, nie udowodniono żadnego związku między otwarciem hoteli lub stoków narciarskich a rozwojem epidemii.

Da się natomiast udowodnić związek między wzrostem liczby zachorowań a otwarciem szkół a te decyzje obciążają znowu Morawieckiego a do tego Niedzielskiego i Szumowskiego.

źródło: AleBank.pl

Jan Piński - polityka