Rząd nie panuje nad niczym. Pokazujemy chaos komunikatów ministrów

0
Reklamy

PiS nie panuje nad przekazem ministrów a z ich wypowiedzi wyłania się chaos i zagubienie. Oto trzy wypowiedzi z tego samego czasu, które pokazują jak bardzo jest źle:

– Czarnek: 18 stycznia 1-3 klasy wrócą do szkół
– Niedzielski: Na początku lutego prawdopodobnie czeka nas trzecia fala pandemii.
– Dworczyk: Nauczyciele będą mogli zgłaszać się do szczepień pod koniec marca.

Reklamy

Żaden z tych ludzi nie ma najwyraźniej cienia refleksji nad tym, co wygaduje. Jeśli od lutego czeka nas trzecia fala pandemii, to oznacza, że szkół nie można otwierać, bo to tylko pogorszy sprawę! Oznacza to również, że nauczyciele powinni być zaszczepieni w pierwszej kolejności.

Niestety nieudacznicy z rządu nawet prawdopodobnie się nie kontaktują ze sobą, że wymieniać informacje. Czarnek wypada tu najgorzej, bo otwarcie szkół to narażenie rodzin tych dzieci na chorobę i w wielu przypadkach śmierć, tak jak to było po otwarciu szkół we wrześniu. Od odpowiedzialności nie ucieknie żaden z nich – i trzeba sobie to powiedzieć jasno – po przejęciu władzy przez opozycję ministrowie powinni ponieść pełną odpowiedzialność karną z karami wieloletniego więzienia włącznie, jeśli zostanie im udowodniona wina. A o to nie powinno być trudno.

Jan Piński - polityka