Strona główna Polityka krajowa PiS Senatorowie PiS popierają zamieszki na Kapitolu. Sprzeciwiają się uchwale Senatu w sprawie...

Senatorowie PiS popierają zamieszki na Kapitolu. Sprzeciwiają się uchwale Senatu w sprawie potępienia ataku w USA

0
epa08923660 Pro-Trump protesters storm the grounds of the US Capitol, in Washington, DC, USA, 06 January 2021. Various groups of Trump supporters have broken into the US Capitol and rioted as Congress prepares to meet and certify the results of the 2020 US Presidential election. EPA/WILL OLIVER Dostawca: PAP/EPA.
Reklamy

Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości sprzeciwiają się uchwale Senatu, która potępia atak na Kapitol. Politycy obozu rządzącego argumentują, że nie mogą poprzeć uchwały, bo nie znają wszystkich uwarunkowań wydarzeń w Waszyngtonie.

Reklamy

Projekt uchwały, pod którym podpisani są m.in. marszałek Senatu Tomasz Grodzki oraz senator Marek Borowski, dotyczy „wzmocnienia współpracy ze Stanami Zjednoczonymi”. Tekst dokumentu jest napisany oględnym, dyplomatycznym językiem, ktoś złośliwy mógłby nawet skomentować, że są w nim zawarte same słuszne oczywistości.

Nie padają w nim nazwiska Donalda Trumpa i Joe Bidena. Senatorowie nie wskazują winnych ataku na Kapitol z 6 stycznia, nie padają również nazwy partii politycznych.

Tym bardziej nie sposób zrozumieć, dlaczego przyjęciu dokumentu sprzeciwiają się senatorowie Prawa i Sprawiedliwości. Senatorowie PiS Jan Maria Jackowski i Jerzy Czerwiński sprzeciwili się dalszemu procedowaniu uchwały Senatu.

Źródło: oko.press

Jan Piński - komentarze