Burmistrz Karpacza do rządu PiS: mówiliśmy, że nieposłuszeństwo będzie możliwe

0
Reklamy

– Uprzedzaliśmy rządzących, że obywatelskie nieposłuszeństwo będzie możliwe i niestety ten scenariusz się realizuje. Wolelibyśmy wszyscy pracować w granicach prawa, ale przy tej iluzorycznej pomocy i świadomości, że to się nie skończy pewnie w lutym, nie dziwię się frustracji i determinacji ludzi – mówił burmistrz Karpacza Radosław Jęcek.

Reklamy

Burmistrz Karpacza wypowiedział się również na temat referendum ws. obostrzeń. – To inicjatywa oddolna. Mieszkańcy byli u mnie, informując o tym, że chcą coś takiego zrobić, jednocześnie wyraźnie wskazali, że nie jest to przeciwko lokalnej władzy. To uświadomienie rządzącym, że pomimo próśb nic się nie dzieje – powiedział Jęcek.

– Jesteśmy świadomi, że nie utworzymy Republiki Karpacza, nie wystąpimy z granic Rzeczypospolitej. To bardziej pokazuje determinację, frustrację i konieczność zwrócenia uwagi na nasze problemy – mówił burmistrz Karpacza.

– Na moje biurko codziennie wpływa od kilku do kilkudziesięciu wniosków o zwolnienie z podatku od nieruchomości. To są symboliczne pomoce. Posłużę się przykładem. Pensjonat ma 10 pokoi, powinien w styczniu zarobić 25-30 tys. zł. Moja pomoc w przypadku zwolnienia z podatku od nieruchomości to 200-300 zł. To pokazuje skalę problemu – mówił Jęcek.

Źródło onet.pl

Jan Piński - polityka