Minister zdrowia w rządzie PiS, Adam Niedzielski, pragnąc zapewne ukryć nieporadność swojego resortu w organizowaniu szczepień, ciągle wraca do sprawy zwanej „aferą szczepionkową”.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Niedzielski zasugerował, że osoby, które jego zdaniem zaszczepiły się poza kolejnością w szpitalu WUM powinny zgłosić się jako wolontariusze na oddziały z Covid-19.

Reklamy

Podczas gdy Niedzielski uparcie powraca do sprawy rzekomych nieprawidłowości przy szczepieniach na WUM, to w całym kraju widać, jak sama akcja szczepień wyraźnie szwankuje.

Ciągle także pozostają do wyjaśnienia dziwne transakcje dokonywane przez resort zdrowia w czasach, kiedy na jego szefem był Łukasz Szumowski.

– Ja nie potrzebuję pana Niedzielskiego, który będzie wyznaczał mi pokutę. Chciałbym zapytać jaką pokutę pan minister wyznaczy swoim kolegom, panu Szumowskiemu i panu Cieszyńskiemu, którzy w tym samym urzędzie zmarnotrawili co najmniej 70 mln złotych, którzy mieli jakieś podejrzane konszachty, a to z instruktorem narciarskim, a to z handlarzem bronią – tak całą sytuację  na antenie Polsat News skomentował Leszek Miller.

Poprzedni artykułMijają dwa lata od zabójstwa Pawła Adamowicza. Proces jeszcze się nie rozpoczął
Następny artykułPolicja to „agencja ochrony interesów partii”? Trafne spostrzeżenie Kuczyńskiego