Leszek Miller ostro do ministra zdrowia: Niech pan posprząta tę stajnię Augiasza!

0
Reklamy

Minister zdrowia w rządzie PiS, Adam Niedzielski, pragnąc zapewne ukryć nieporadność swojego resortu w organizowaniu szczepień, ciągle wraca do sprawy zwanej „aferą szczepionkową”.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Niedzielski zasugerował, że osoby, które jego zdaniem zaszczepiły się poza kolejnością w szpitalu WUM powinny zgłosić się jako wolontariusze na oddziały z Covid-19.

Reklamy

Podczas gdy Niedzielski uparcie powraca do sprawy rzekomych nieprawidłowości przy szczepieniach na WUM, to w całym kraju widać, jak sama akcja szczepień wyraźnie szwankuje.

Ciągle także pozostają do wyjaśnienia dziwne transakcje dokonywane przez resort zdrowia w czasach, kiedy na jego szefem był Łukasz Szumowski.

– Ja nie potrzebuję pana Niedzielskiego, który będzie wyznaczał mi pokutę. Chciałbym zapytać jaką pokutę pan minister wyznaczy swoim kolegom, panu Szumowskiemu i panu Cieszyńskiemu, którzy w tym samym urzędzie zmarnotrawili co najmniej 70 mln złotych, którzy mieli jakieś podejrzane konszachty, a to z instruktorem narciarskim, a to z handlarzem bronią – tak całą sytuację  na antenie Polsat News skomentował Leszek Miller.

Jan Piński - polityka