Kolejny pomysł rodem z PRL pojawił się w PiS. Tym razem chodzi o stworzenie dwóch wielkich przedsiębiorstw komunikacji autobusowej. Jedną ma zarządzać Agencja Rozwoju Przemysłu, drugą Polskie Koleje Państwowe. To biznesowa katastrofa i ogromne problemy. Dlaczego?

Komunikacja autobusowa w Polsce upadła z powodu coraz mniejszego zainteresowania pasażerów. Coraz mniej klientów to coraz mniejsze wpływy z biletów. Ludzie przesiedli się do samochodów. Oczywiście nie wszyscy – są miejsca i ludzie, którzy nie mają jak dojechać – ale takie są polskie realia. Systemowe rozwiązanie tego problemu jest niemożliwe. PiS chce jednak stworzyć państwowego molocha autobusowego, wkładając w to (marnując!) nasze pieniądze.

Reklamy

Idiotyczne pomysły Kaczyńskiego i spółki spowodują dalsze podwyższanie podatków i wzrost obciążeń firm, spadek zatrudnia i zwiększenie kosztów życia. Za autobusy dla nielicznych zapłacimy wszyscy. Z naszej kieszeni.

Nawet Orlen nie wyraził zainteresowania takim poronionym pomysłem a to oznacza, że musi być naprawdę kiepski, na dnie dna.

 

Poprzedni artykułBurza po zabawach rodziny Jadwigi Emilewicz na górskich stokach. Polacy nie zostawiają na byłem wicepremier suchej nitki
Następny artykułPiS przegrywa wszędzie. Sądy masowo unieważniają mandaty i kary policji oraz Sanepidu!