Druga rocznica zamordowania prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza nie przeszła bez echa.

– Solidarność, wolność, praworządność, demokracja, prawa człowieka, tolerancja, uśmiech i życzliwość, miłość do Polski i miłość do Gdańska. To były twoje dewizy, prezydencie, Pawle – powiedziała Aleksandra Dulkiewicz, przemawiając podczas obchodów drugiej rocznicy zamachu na Adamowicza.

Reklamy

– Prezydent Adamowicz marzył o Gdańsku, który jest otwarty i szczodry, w którym jest miejsce dla każdego i każdy ma swoje miejsce. Dziś – stojąc tu, w miejscu, gdzie dwa lata temu wypowiedział swoje ostatnie słowa – brzmią one szczególnie mocno na nowo – mówiła Dulkiewicz.

Nie ma praworządności i demokracji bez prawdy i odpowiedzialności. Czekamy na fakty. Czekamy na proces. Czekamy na ukaranie winnych. To jest interes państwa polskiego! – podkreśliła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

13 stycznia 2019 r. podczas zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do prezydenta Gdańska podbiegł Stefan W. i ugodził go nożem. Dzień później Adamowicz zmarł w szpitalu.

Proces zamachowca jeszcze się nie rozpoczął.

Poprzedni artykułMorawiecki zaprzecza sam sobie. Teraz przyznaje, że „koronawirus nie słabnie”!
Następny artykułPiS lekceważy problemy dzieci. Jego politycy próbowali utrącić poprawkę przyznającą pieniądze na dziecięcą psychiatrię