Dulkiewicz w drugą rocznicę zamordowania Adamowicza: Czekamy na ukaranie winnych!

Druga rocznica zamordowania prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza nie przeszła bez echa.

– Solidarność, wolność, praworządność, demokracja, prawa człowieka, tolerancja, uśmiech i życzliwość, miłość do Polski i miłość do Gdańska. To były twoje dewizy, prezydencie, Pawle – powiedziała Aleksandra Dulkiewicz, przemawiając podczas obchodów drugiej rocznicy zamachu na Adamowicza.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Prezydent Adamowicz marzył o Gdańsku, który jest otwarty i szczodry, w którym jest miejsce dla każdego i każdy ma swoje miejsce. Dziś – stojąc tu, w miejscu, gdzie dwa lata temu wypowiedział swoje ostatnie słowa – brzmią one szczególnie mocno na nowo – mówiła Dulkiewicz.

Nie ma praworządności i demokracji bez prawdy i odpowiedzialności. Czekamy na fakty. Czekamy na proces. Czekamy na ukaranie winnych. To jest interes państwa polskiego! – podkreśliła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

13 stycznia 2019 r. podczas zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do prezydenta Gdańska podbiegł Stefan W. i ugodził go nożem. Dzień później Adamowicz zmarł w szpitalu.

Proces zamachowca jeszcze się nie rozpoczął.