Bezkarny jak PiSowiec. Radny z partii Kaczyńskiego miał uderzyć policjanta

Odpowiedzialny za atak ma być Mateusz C., który jest miejskim radnym w Ostrowcu Świętokrzyskim z PiS i pracownikiem Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach. Usłyszał zarzut znieważenia policjantów oraz naruszenia nietykalności cielesnej.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Do zdarzenia doszło podczas interwencji w związku z awanturą domową u radnego z PiS.

– Na miejscu policjanci ustalili, że doszło do sprzeczki pomiędzy domownikami. W trakcie interwencji, jeden z jej uczestników, 46-letni mężczyzna, mieszkaniec naszego powiatu, zachowywał się agresywnie. Wobec policjantów używał słów wulgarnych oraz powszechnie uznawanych za obelżywe – powiedział Rafał Dobrowolski z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.

Ponadto w trakcie zatrzymania naruszył on nietykalność cielesną jednego z funkcjonariuszy, poprzez kopnięcie w twarz i w klatkę piersiową – dodał.

Radny trafił do izby zatrzymań w ostrowieckiej komendzie. Tam usłyszał zarzuty, po których został zwolniony. Za zarzucane mu czyny grozi kara do trzech lat więzienia.

Jak udało się ustalić, Mateusz C. pracuje jako specjalista w oddziale ochrony środowiska w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach.

Źródło: wp.pl