Sąd Najwyższy oddalił w piątek kasację prokuratury wyroku uniewinniającego twórcę Amber Gold Marcina P. ws. opóźnień we wpłatach zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu wypłacanych w firmie wynagrodzeń. Tym samym uniewinnienie w tej pobocznej sprawie P. stało się ostateczne.

Reklamy

W sierpniu 2018 r. za jeden z zarzutów w związku z tym przestępstwem skarbowym Sąd Rejonowy Gdańsk-Południe skazał Marcina P. na karę 25 tys. zł grzywny. Sąd Okręgowy w Gdańsku w styczniu 2019 r. uwzględnił apelację obrony i uniewinnił P. także od zarzutu.

Jednocześnie sąd II instancji utrzymał wtedy w mocy wyrok uniewinniający wydany przez sąd rejonowy za drugą część aktu oskarżenia. Od prawomocnego wyroku uniewinniającego w tej sprawie kasację wniosła prokuratura. Jej zdaniem, gdańskie sądy źle zinterpretowały przepisy Ordynacji podatkowej.

SN nie podzielił argumentacji prokuratury, wskazując m.in. na jednolite orzecznictwo sądów administracyjnych w takich sprawach.

Źródło: onet.pl

Poprzedni artykułRPO o ataku na Giertycha: Prokuratura próbowała zniechęcić adwokata do reprezentowania klientów z opozycji
Następny artykuł„Rząd powinien się zapisać do Polskiego Związku Przeginania Pały”. Mentzen ostro o nielegalnych obostrzeniach