Michał Dworczyk może wkrótce stracić stanowisko i zostać zwolniony z Kancelarii Premiera. Oficjalnym powodem mają być kompromitujące wpadki, które przydarzają mu się od czasu, gdy zarządza akcją szczepień. Akcja idzie fatalnie, wiele szczepionek uległo zniszczeniu a najnowszy problem Dworczyka to liczenie szczepionek po ilości … kartonów. Jednak według osób zbliżonych do Nowogródzkiej za jego potencjalną dymisją mogą stać też inne powody.

Usunięcie Dworczyka będzie korzystne dla Zbigniewa Ziobro, który zmierza do osłabienia Morawieckiego. I być może to on stoi za akcją w niego wymierzoną. Dworczyk nie jest jedyną osobą, o której mówi się, że może pożegnać się ze swoim stanowiskiem. Wśród “kandydatów” do odejścia znajduje się też inny członek rządu.

Reklamy

Niezależnie od tego ile jest w prawdy w sejmowych przeciekach, jedno jest pewne. W “zjednoczonej” prawicy trwa wojna, która przyjmuje coraz bardziej zaskakujące oblicza.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułWojna w Zjednoczonej Prawicy. Afera z nagimi zdjęciami radnej Porozumienia to akcja pisowskich służb specjalnych?
Następny artykułRatujmy firmy i miejsca pracy! Kosiniak-Kamysz wzywa do natychmiastowego odblokowania gospodarki