Skandal! Rzecznik policji straszy przedsiębiorców

Ciarki przechodzą gdy słucha się wypowiedzi rzecznika policji. Wydaje się on bowiem powtarzać kłamliwą rządową narrację o tym, że kary nakładane na przedsiębiorców na podstawie są legalne. Nie są. Co więcej, każdy urzędnik Sanepidu, który podpisze się pod decyzją nakładającą karę na przedsiębiorcę, podlega odpowiedzialności karnej z art 231 Kodeksu Karnego. Firmy zapowiadają masowe składanie zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa oraz wniosków do sądu o odszkodowania, które płacone będą z majątku pracowników Sanepidu.

Trudno nazwać zachowanie rzecznika policji inaczej niż skandalicznym. Wyroki sądów nie pozostawiają bowiem wątpliwości, wszyscy ukarani przez Sanepid wygrywają przed sądami, prawo jest jednoznaczne. Ciarka jednak żyje w jakiejś urojonej rzeczywistości, w której rozporządzenie premiera ma wyższą moc niż ustawa i konstytucja. Tak oczywiście nie jest.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Straszenie właścicieli firm przez policję to nowy poziom państwa bezprawia i zamordyzmu. To także nauczka na przyszłość. Gdy PiS zostanie odsunięty od władzy, ludzie służący reżimowi Kaczyńskiemu muszą zostać przykładnie ukarani. Potrzeba lustracji i to lustracji nie tylko postaw i moralności ale także majątków. Każdy urzędnik i każdy policjant w Polsce musi być świadomy, że łamanie prawa się nie opłaca.

I nie ma tutaj uzasadnienia, że rzecznik wykonuje rozkazy albo że broni dobrego imienia policji. Policja ma święty, zapisany ustawowo obowiązek, odmówić wykonywania rozkazów niezgodnych z prawem. Każdy urzędnik ma święte prawo odmówić wykonania polecenia przełożonego, jeśli jego wykonanie wiąże się z łamaniem prawa.

Powiedzmy to jeszcze raz wprost: rozporządzenie Morawieckiego, które zakazuje działalności określonym branżom, jest BEZPRAWNE I NIELEGALNE. Wynika to z faktu, że akt prawny niższego rzędu nie może stać w sprzeczności z aktem prawnym wyższego rzędu. Obowiązuje w Polsce prawo umożliwia zamykanie firm i ograniczanie ich działalności tylko o wyłącznie w drodze ustawy.