Minister finansów wzywa Polaków, żeby pozbywali się oszczędności!

Zachęcam wszystkich, aby wyciągnąć gotówkę “spod materaca” i włożyć do banku – powiedział minister Tadeusz Kościński. To zaskakujące oświadczenie, zwłaszcza że lokowanie gotówki w banku w ogóle się nie opłaca przez wyjątkowo niskie odsetki.

Ale warto się zastanowić co w rzeczywistości oznaczają takie słowa. Mówi je minister finansów, a więc osoba, która doskonale wie w jakim stanie znajduje się polski system finansowy. Może to być zapowiedź bardzo groźnego kryzysu lub operacji na kursach walut.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

“W każdym kraju, jak sytuacja robi się niepewna, obywatele wyciągają kasę z banku i inwestują w coś innego lub „chowają pod materac”. Apele ministra Kościńskiego nie poprawią zaufania Polaków do rządu i banków. Nie tędy droga.” – skomentował to Marcin Przybylak.