Podły komentarz posłanki Lewicy Prokop-Paczkowskiej. Winnicki składa zawiadomienie do prokuratury

“Relatywizowanie ludobójstwa jest odrażające – zgłaszam to do Komisji Etyki Poselskiej i do prokuratury” – poinformował poseł Konfederacji Robert Winnicki odnosząc się do opinii posłanki Lewicy Małgorzaty Prokop-Paczkowskiej ws. publikacji Vatican News o zamordowaniu chrześcijan w Etiopii.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Chodzi o wpis posłanki Lewicy zamieszczony na Twitterze. „A po co kościół katolicki tam się pakował? Dlaczego nie uszanował miejscowych wierzeń?” – napisała Prokop-Paczkowska w reakcji na publikację Vatican News (www.vaticannews.va) pt. „Ponad 750 chrześcijan rozstrzelanych przed kościołem w Etiopii”.

Według Vatican News, „co najmniej 750 osób zginęło w masakrze przed kościołem Matki Bożej z Syjonu w Aksum w regionie Tigraj”. „Ludzie, którzy ukryli się przed napastnikami w świątyni należącej do Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego, zostali wyprowadzeni na zewnątrz i rozstrzelani” – napisano.

Winnicki zwrócił uwagę, że posłanka Lewicy napisała „takie słowa pod wiadomością o rzezi”. „To amok, obsesja, nienawiść” – podkreślił poseł.

Poseł Konfederacji napisał, że „ciężko tę postać antychrześcijańskiej obsesji skomentować”. „Porównajmy więc. Wyobraźmy sobie, że jest informacja o wymordowaniu przez Niemców 750 Żydów, pod synagogą, w której ci chcieli się schronić. Co napisałaby poseł lewicy? „A po co sprowadzali się do Europy?” – pisze Winnicki.

Źródło: nczas.com