Równi i równiejsi w państwie PiS. Prokuratura nie zajmie się sprawą urodzin u Rydzyka

Tegoroczne urodziny Radia Maryja spotkały się z dużą krytyką. Organizatorom zarzucono nieprzestrzeganie obostrzeń epidemicznych. Jednak Prokuratura w Golubiu-Dobrzyniu odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie. Jak twierdzi, organizatorzy nie dopuścili się zaniechań.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Odmówiliśmy wszczęcia śledztwa w tej sprawie wobec stwierdzenia braku znamion czynów zabronionych – powiedział szef Prokuratury Rejonowej w Golubiu-Dobrzyniu Bartosz Wieczorek.

Jak zapewnił, wnikliwie przeanalizowano przekazy medialne oraz informacje pochodzące z sanepidu, od policji i organizatorów nt. przebiegu urodzin Radia Maryja w Toruniu.

– Osoby, które zorganizowały i celebrowały uroczystości, nie dopuściły się w naszej ocenie zaniechań, które mogły przyczynić się do niekontrolowanego roznoszenia choroby zakaźnej – podkreślił Wieczorek.

I wyjaśnił, że organizatorzy apelowali o ograniczenie liczby osób biorących udział w urodzinach Radia Maryja.

Zawiadomienie ws. urodzin Radia Maryja zostało złożone przez posłankę Lewicy Joannę Scheuring-Wielgus. Dotyczyło możliwości popełnienia przestępstwa sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób przez spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego, a także łamania obostrzeń związanych ze stanem epidemii.

Źródło: wp.pl