Szymon Hołownia prognozuje: ten rząd upadnie

– Obecny rząd upadnie pod ciężarem własnych kłamstw, pazerności i cynizmu – ocenił na konwencji inaugurującej cykl prezentacji programowych lider ruchu Szymon Hołownia. – Polska 2050 jest gotowa wziąć odpowiedzialność za państwo – deklarował.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Hołownia wraz z ekspertami Instytutu Strategie 2050 zorganizowali w piątek w jednym z warszawskich teatrów konwencję, na której zapowiedzieli przedstawienie w nadchodzących miesiącach planów programowych dotyczących konkretnych kwestii funkcjonowania państwa.

Lider ruchu wskazywał, że w czasie trwającej pandemii COVID-19 wolontariusze Polski 2050 działali oddolnie, m.in. wspierając osoby bezdomne, organizując lokalne stołówki, czy korepetycje dla dzieci z pieczy zastępczej. – Chcemy pomagać, chcemy dbać o swoje lokalne wspólnoty i najbardziej potrzebujących. I wiemy, jak to robić – mówił Hołownia.

Stwierdził, że takich działań nie potrafi z kolei prowadzić obecny rząd, który – mówił Hołownia – “zakiwany jest w swoich wewnętrznych podgryzaniach”. – PiS, choć obiecywał zupełnie coś innego, porzucił Polaków i zajął się sobą – mówił Hołownia.

Hołownia przekonywał, że “źródeł nadziei” należy szukać w nas samych, bo w najtrudniejszych sytuacjach Polacy zawsze potrafili działać i twórczo rozwiązywać najbardziej trudne zadania. – Przeżywamy tę pandemię nie dzięki rządowi, a pomimo niemu – mówił.

Źródło: interia.pl