26 września 2021

Ponad 500 afer

Od 2015 roku w Polsce nie ma prawie dnia, żeby nie wybuchła jakaś afera, związana z władzą.

Strona głównaPolityka krajowaKonfederacjaJanusz Korwin-Mikke ostro o radzie ekspertów ds. pandemii: „Banda durniów”

Janusz Korwin-Mikke ostro o radzie ekspertów ds. pandemii: „Banda durniów”

Janusz Korwin-Mikke starł się na antenie reżimowej telewizji z przedstawicielem PiS Bartoszem Kownackim. Politykowi z obozu władzy wtórował także Krzysztof Ziemiec.

Reklamy

Ziemiec pytał, czy otwieranie hoteli i restauracji „jest odpowiedzialne” w dobie mniemanej pandemii. – Pan traktuje ludzi jak idiotów. Jeżeli ktoś się nie chce zarazić, to przecież nie ma obowiązku wejść do tej restauracji, żeby się zarażać. Może nie wchodzić – skwitował Korwin-Mikke.

– Rząd zabija miesięcznie 16 tys. ludzi przez wprowadzenie obostrzeń, które nic, powtarzam, nic nie dają – podkreślał Korwin-Mikke.

– No i właśnie teraz słyszę kolejne wariactwo, że ma iść trzecia fala i z tej okazji otwieramy gospodarkę. To jest bieganie od ściany do ściany, obijanie się o korytarz – oburzył się przedstawiciel Konfederacji.

Kownacki twierdził, że „to nie premier się uwziął na przedsiębiorców”, tylko podejmuje decyzje w oparciu o radę ekspertów ds. epidemii, którą to Janusz Korwin-Mikke nazwał „bandą durniów”. Jeden z liderów Konfederacji przywołał też przykłady Szwecji i Białorusi, które nie zamykały gospodarek.

Źródło: nczas.com

Musisz o tym wiedzieć!