Przemysław Czarnek przyznał ogromne nagrody dla pracowników Ministerstwa Edukacji i Nauki. Sumy robią wrażenie – to łącznie blisko 700 tys. zł. Związek Nauczycielstwa Polskiego zwraca uwagę, że te pieniądze można byłoby przeznaczyć na inny cel.

Reklamy

19 października 2020 roku Przemysław Czarnek został powołany przez prezydenta RP na urząd ministra edukacji i nauki w drugim rządzie Mateusza Morawieckiego. Tymczasem “Super Express” zapytał resort o kwotę nagród dla pracowników MEN przyznanych od 20 października 2020 r.

Jak wynika z informacji przekazanej od rzecznika ministerstwa, suma nagród przyznanych w ministerstwo pod rządami Przemysława Czarnka opiewa łącznie na 682 749,57 złotych.

Dla porównania w Ministerstwie Obrony wypłacono jedną nagrodę w wysokości 4 tys. zł brutto. Podobnie wygląda sytuacja w MSWiA: tam również wypłacono jedną nagrodę, tyle że o wysokości 2,5 tys. zł brutto.

– Po prostu szok i niedowierzanie – powiedziała Magdalena Kaszulanis, rzeczniczka prasowa Związku Nauczycielstwa Polskiego. – Za te pieniądze można by w końcu stworzyć platformę do zdalnego prowadzenia lekcji. W końcu moglibyśmy uniezależnić się od komercyjnych serwisów – dodała.

Źródło: wp.pl, Super Express

Poprzedni artykułPiS osłabił polską armię. Sztandarowy pomysł Macierewicza, to bubel
Następny artykułCoraz śmieszniejsze tłumaczenia Obajtka na temat zakupu Polska Presse