“Mamy do czynienia z kompletną kompromitacją państwa prawa i działaniem rządu wymierzonym wprost przeciwko obywatelom! Gdy sądy zaczynają potwierdzać, że rząd od miesięcy nakłada na Polaków nielegalne obostrzenia, co robi władza? Posłowie PiS złożyli w Sejmie jeden z najbardziej bandyckich projektów ustaw – zakłada zniesienie prawa do odmowy przyjęcia mandatu i wprowadza nakładanie grzywien bez rozprawy!

Do tej pory to organ musiał wnieść o ukaranie do Sądu, co sprawiało, że to na nim ciążyło udowodnienie winy. Teraz obywatel w odwołaniu będzie musiał udowodnić niewinność. Mało tego, wszystkie dowody trzeba będzie wskazać w odwołaniu. Po jego złożeniu będzie już za późno!
Jest to projekt rządzących, który jawnie łamie Konstytucję, jest niezgodny z zasadą
domniemania niewinności oraz prawem obywatela do sądu. Gdyby weszły w życie proponowane przepisy, będzie trzeba zapłacić mandat przed wydaniem przez sąd wyroku, a sąd może po zaskarżeniu go, mandat uchylić. Zbliża to niebezpiecznie mandat karny do kary administracyjnej, przez co ogranicza prawa podsądnego. Obywateli będzie się uważało za winnych, jeszcze przed wydaniem prawomocnego wyroku przez Sąd! To kolejne odejście od zasad państwa prawa w kierunku państwa policyjnego pod przykryciem walki z COVID-19.
Ten projekt jest całkowitym pogwałceniem zasad państwa prawa. Taki gniot może zaproponować rząd państwa trzeciego świata, a nie europejskiego kraju. Wstydem jest już sam fakt, że rządzący coś takiego zaproponowali!
Wiedzą, że obywatele mają dość kolejnego lockdownu wyniszczającego nasze życie społeczno-gospodarcze. Wiedzą, że sądy przyznają nam rację i odrzucają mandaty wystawiane przez policję i sanepid. Wiedzą, że Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu przyznał, że zakaz prowadzenia działalności gospodarczej, wprowadzony przez rząd, jest po prostu NIELEGALNY. Dlatego próbują wprowadzić iście bandyckie przepisy, które odbiorą Polakom możliwość odmowy przyjęcia mandatu” – napisał jeden z internautów.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2100538816748605&id=563145503821285
Poprzedni artykułPolicja w Świebodzinie zachowała się jak gangsterzy? Paweł Tanajno składa zawiadomienie do prokuratury
Następny artykułKomu służy PiS. Minister Kamiński zataił znajomość z rosyjskim pułkownikiem? Jest taśma