Premier Mateusz Morawiecki spotkał się we wtorek rano w KPRM z przedstawicielami ugrupowań parlamentarnych ws. Narodowego Programu Szczepień. W dyskusji uczestniczyli także minister zdrowia Adam Niedzielski, szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk i główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban.

Reklamy

“Wbrew zapewnieniom, operacja szczepień nie jest ani dobrowolna, ani bezpłatna” – ocenił uczestnik wtorkowego spotkania w KPRM poseł Konfederacji Grzegorz Braun. Wskazał, że płatnikiem jest budżet, a różne grupy zawodowe, np. służby mundurowe, zgłaszają presję wywieraną na nich ws. szczepień.

„Ta operacja, którą rząd prowadzi, to nie jest, wbrew fałszywym zapewnieniom, ani operacja dobrowolna, ani bezpłatna” – powiedział Braun.

„Budżet państwa, a więc wszyscy obywatele, jest tutaj słonym płatnikiem, a o dobrowolności nie ma mowy, gdy żołnierze, policjanci, medycy i biały personel, i niższy personel medyczny, a także pracownicy służb zgłaszają we wszystkich regionach fakt poddawania ich presji przez przełożonych, przez władzę” – dodał.

Jak zaznaczył Braun, również obecny na spotkaniu poseł Janusz Korwin-Mikke „bardzo racjonalnie zwrócił uwagę, że wszelkiego rodzaju medykamenty powinny po prostu być dostępne w aptekach”.

Źródło: nczas.com

Poprzedni artykułKaczyński ulitował się nad Morawieckim. Dalej będziemy mieć premiera, który rzadko mówi prawdę
Następny artykułZaszczepił się i jest na wylocie? Dla propagandy PiS nie bierze jeńców