Według medialnych doniesień Mateusz Morawiecki pod koniec marca miał przestać pełnić funkcję premiera. Zmianę na stanowisku szefa rządu odwołał jednak prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Reklamy

Ustalenia ws. pozycji Mateusza Morawieckiego w obozie władzy wskazują, że urzędujący premier miał przestać być szefem polskiego rządu pod koniec marca. Ostatecznie do zmiany jednak w najbliższych tygodniach nie dojdzie. Powodem rozmyślenia się prezesa Prawa i Sprawiedliwości i wycofania swojej wcześniejszej decyzji miała być m.in. trwająca epidemia koronawirusa.

– Nie ma teraz mowy o zmianie premiera – oświadczył, jak podała “Gazeta Wyborcza”, na naradzie na Nowogrodzkiej w zeszłym tygodniu Jarosław Kaczyński.

Przyczynę tarapatów Morawieckiego upatrywać można przede wszystkim w słabnących notowaniach PiS – słupki partii rządzącej w sondażach zaczęły znacząco spadać w chwili zaostrzenia przez Trybunał Konstytucyjny ustawy aborcyjnej. Wtedy też na ulicach zaczęły się protesty Strajku Kobiet.

Obecnie ugrupowanie Kaczyńskiego może liczyć na 33-30 proc. poparcia, kiedy to jeszcze kilka miesięcy temu wynik ten był o kilka punktów proc. większy.

Źródło: wp.pl, Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułEmilewicz zamiast wylecieć na bruk wolała przeprosić. Zrobiła to jednak bardzo bezczelnie
Następny artykułGrzegorz Braun ostro po spotkaniu w KPRM. „Ofiary Morawieckiego i jego zorganizowanej grupy przestępczej”