Emerytury i renty podlegają corocznie waloryzacji od 1 marca. W tym roku seniorzy, którzy pobierają najniższe emerytury, otrzymają 50 złotych więcej, a dla pozostałych podwyżka świadczeń wyniesie minimum 3,84 proc. Jednym z beneficjentów wspominanej waloryzacji będzie Jarosław Kaczyński.

Reklamy

Proponowane przez resort rodziny i polityki społecznej rozwiązanie zakłada, że najniższe emerytury, renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy, renty rodzinne i renty socjalne mają być podniesione do 1250 zł, a renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy – do 937,50 zł.

Prezes PiS w oświadczeniu majątkowym za rok 2019 r. zeznał, że otrzymał ok. 82 900 zł. emerytury. Jarosław Kaczyński jako wicepremier nie będzie musiał ujawniać już swoich zarobków. Jednak nie trudno wyliczyć, ile wyniesie podwyżka na podstawie waloryzacji w roku 2020 i 2021 r.

Miesięczna emerytura szefa partii rządzącej wyniesie ok. 7 430 zł. W ciągu dwóch lat świadczenia Kaczyńskiego wzrosną o ok. 520 zł. To niewyobrażalna kwota podwyżki dla przeciętnego emeryta.

Źródło: onet.pl. Super Express

Poprzedni artykułMichał “Wpadka” Dworczyk zamieszany w aferę z karabinkiem Grot?
Następny artykułJacek Kurski na wylocie!? Chcą tego prezydent i premier