[Counter-Box id="1"]

“Zgadzamy się z ministrem Dworczykiem – naszym celem nie jest zaszczepienie jak największej populacji, a zdrowie i bezpieczeństwo Polaków. Celem Konfederacji jest zadbanie o to, by Polakom była podawana szczepionka, która jest bezpieczna i przebadana” – zapewnili przedstawiciele Konfederacji.

Reklamy

Na briefingu, po wtorkowym spotkaniu ugrupowań politycznych ws. Narodowego Programu Szczepień, szef KPRM Michał Dworczyk oświadczył: „Poza Konfederacją wszyscy stawiamy sobie ten sam cel, czyli sprawne zaszczepienie jak największej części populacji w naszym kraju – to jest jedyny sposób, żeby walczyć z pandemią”.

„Jak nigdy, trzeba się z ministrem Dworczykiem zgodzić. Faktycznie celem Konfederacji nie jest ani zaszczepienie jak największej liczby Polaków, ani nabijanie jak największego wskaźnika wyszczepialności, ani nabijanie portfeli producentom szczepionek. Celem Konfederacji jest zadbanie o to, żeby Polakom była podawana szczepionka, która jest bezpieczna, przebadana, gwarantująca, że Polakom nie zaszkodzi, a takiej sytuacji w tej chwili nie ma” – oświadczył mec. Wawer.

Przypomniał, że zdaniem Konfederacji, szczepionki obecnie podawane są preparatami słabo i pospiesznie przebadanymi, które „nie dają gwarancji bezpieczeństwa”.

„Obecne szczepionki są badane o wiele krócej. Oczywiście, każdy ma prawo zaszczepić się czym chce, i jeżeli ludzie chcą się szczepić, to mogą się szczepić czym chcą. I w aptekach powinny być szczepionki wszystkie, jakie są w okolicy. Domagałem się tego od pół roku i uważano mnie za wariata. I wszyscy domagali się, żeby to Unia Europejska zdecydowała o tym, jakie szczepionki będą w Polsce używane” – powiedział.

Źródło: nczas.com

Poprzedni artykułWojny w PiS ciąg dalszy. Macierewicz zaczął się buntować
Następny artykułMarta Lempart mocno o PiS. Musiało ich to zaboleć!