Według nieoficjalnych informacji zdobytych przez „Wirtualną Polskę”, Antoni Macierewicz nie zamierza poprzeć w Sejmie europejskiego Funduszu Odbudowy. To byłby jawny bunt przeciw Mateuszowi Morawieckiemu i Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Reklamy

Europejski Fundusz Odbudowy negocjował w zeszłym roku osobiście Mateusz Morawiecki. Wielkim orędownikiem funduszu jest również prezes Jarosław Kaczyński. Inaczej sprawę postrzega były szef MON – Antoni Macierewicz.

„Macierewicz – jak słyszymy od polityków klubu PiS – nie zamierza jednak poprzeć tego funduszu w Sejmie. Uważa, że to oddanie polskiej suwerenności brukselskim elitom”.

Przeciwni funduszowi są również członkowie Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.

Mimo wszystko fundusz zostanie przegłosowany. W tej sprawie PiS będzie miał poparcie prounijnej opozycji. Piotr Zgorzelski z PSL zapewniał nawet, że PiS nie musi być ws. funduszu „zakładnikiem fundamentalistów”.

Antoni Macierewicz może chować urazę, bo odkąd zabrano mu kierownictwo MON, jest trzymany przez PiS na uboczu. To na pewno godzi w dumę tak ambitnego polityka.

Źródło: nczas.com, Wirtualna Polska

Poprzedni artykułKaczyński chce odwrócić uwagę od nieudolności rządu. Trybunał Przyłębskiej opublikował uzasadnienie wyroku w sprawie aborcji
Następny artykułKonfederacja o szczepieniach i rekordzie zgonów: „Naszym celem nie jest nabijanie portfeli producentom szczepionek”