– Jeżeli będę miał na to jakikolwiek wpływ, to do ostatniego grosza ta władza powinna zostać rozliczona. Za te wszystkie przewały ci ludzie powinni trafić do więzienia. Rozmawiałem kiedyś z bardzo postawionym człowiekiem z PiS-u. Oni mają świadomość, że albo będą rządzić, albo siedzieć – mówił Włodzimierz Czarzasty.

Reklamy

– Dwa dni po przejęciu władzy trzeba wypracować takie mechanizmy, żeby instytucje, które działają według nas niezgodnie z prawem, zostały rozwiązane i zawiązane ponownie. Tak uważam i tak będzie – powiedział Czarzasty.

Trybunał Konstytucyjny opublikował w środę uzasadnienie pisemne wyroku z 22 października ub.r., w którym orzekł o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu.

Uzasadnienie tego orzeczenia ze zdaniami odrębnymi zamieszczono w środę na stronie internetowej Trybunału Konstytucyjnego.

22 października ub.r. TK – po rozpatrzeniu wniosku grupy 119 posłów PiS, PSL-Kukiz’15 oraz Konfederacji – orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niekonstytucyjny.

Źródło: onet.pl

Poprzedni artykułNepotyzm w straży pożarnej. Tak PiS ustawia swoich w komendzie głównej
Następny artykułHołownia do Kaczyńskiego w sprawie wyroku trybunału Przyłębskiej: niech pan ma odwagę zrobić to z otwartą przyłbicą