Najnowszy sondaż Centrum Badań Opinii Społecznej to złe wieści dla rządu i Mateusza Morawieckiego. Zarówno Rada Ministrów, jak i sam szef rządu ma więcej przeciwników niż zwolenników. Co piąty ankietowany wyraża obojętność.

Reklamy

Z sondażu CBOS dowiadujemy się, że rząd popiera co trzeci ankietowany (33 proc.). Odmiennego zdania są dwie piąte badanych (40 proc.), czyli o 2 punkty procentowe mniej niż przed miesiącem. Co piąty Polak w badaniu ma obojętny stosunek do Rady Ministrów (22 proc.), zaś 5 proc. nie ma zdania.

Również sam szef rządu nie ma powodów do zadowolenia. Morawieckiego popiera w styczniu 39 proc., natomiast niemal co drugi badany (47 proc.) odnosi się do niego z dezaprobatą. 13 proc. nie miało zdania.

Badanie zrealizowano w dniach od 4 do 14 stycznia 2021 roku na próbie liczącej 1150 osób (w tym: 44,1 proc. metodą CAPI, 42,8 proc. – CATI i 13,1 proc. – CAWI).

Z kolei z sondażu parlamentarnego IBRiS dla WP wynika, że rządzące Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyłoby wybory z poparcie na poziomie 30 proc. głosów (spadek o 3,2 pkt. proc.). Na podium znalazła się Koalicja Obywatelska – z wynikiem 19,6 proc. (spadek o 4 pkt. proc.) oraz Polska 2050 Szymona Hołowni z rezultatem 17,5 proc. (najwyższy wzrost w badaniu – o 8,4 pkt. proc.).

Źródło: wp.pl

Poprzedni artykułHołownia do Kaczyńskiego w sprawie wyroku trybunału Przyłębskiej: niech pan ma odwagę zrobić to z otwartą przyłbicą
Następny artykułPęknięcie w pisowskim trybunale Przyłębskiej. Jest tak źle, że trzeba było wydać oświadczenie