Kilkanaście milionów szczepionek mogło trafić do Polski, ale rząd nie chciał ich kupować, bo obawiał się, że Dworczyk nie poradzi sobie z ich dystrybucją i mogłyby ulec zmarnowaniu. To oznacza, że mogło dojść do bardzo poważnego przestępstwa sprowadzenia powszechnego zagrożenia życia i zdrowia. Czemu prokuratura nie prowadzi jeszcze śledztwa w tej sprawie?

Morawiecki, Dworczyk i Niedzielski są odpowiedzialni za aferę ze szczepionkami. Ma ona wiele innych wymiarów, od szczepienia Kaczyńskiego i posłów PiS, po gigantyczne kolejki i absurdalne terminy dla seniorów. Nie ma szans, by przy tak źle prowadzonej akcji zaszczepiono wszystkich w jakimkolwiek terminie.

Reklamy

Najgorsze jest to, że Morawiecki wydaje się bezradny. Zaproszenie opozycji na rozmowy do KPRM to wyraz kompletnego zagubienia premiera. Pomysły w PiS skończyły się już dawno – w obliczu potężnego kryzysu gabinetowy dyktatorek i jego pacynki nie wiedzą co robić. Bo Kaczyński nie jest w stanie podjąć żadnych racjonalnych decyzji, interesuje go tylko władza dla władzy. Dobro Polaków to rzecz nieznana.

Kilkadziesiąt tysięcy osób zmarło, zamordowanych przez nieudolność władzy. Ci ludzie mogli żyć. Samo to jest zbrodnią na narodzie – i za to musi ta władza odpowiedzieć w każdy możliwy sposób.

 

Poprzedni artykułPrzedsiębiorcy zapowiadają: Nie będzie litości dla urzędników Sanepidu, US i policji!
Następny artykułKompromitacja rzecznika policji. Opowiada bajki o naruszeniu miru domowego w TK Przyłębskiej