Tego jeszcze nie było. Minister Edukacji i Nauki publicznie uznał, że na polskich uczelniach „hołduje się głupocie”. Wszystko dlatego, że nie wszystkie badania naukowe idą po myśli ministra.

– Jeśli celem nauki nie jest poszukiwanie prawdy, to nauka nauką nie jest. Jest zwykłym hołdowaniem głupocie. I to hołdowanie głupocie widzimy dzisiaj w wielu miejscach na polskich uczelniach niestety. Tylko dlatego, że wyrzuca się kryterium prawdy jako cel, do którego nauka ma zmierzać – powiedział na KUL minister Czarnek.

Reklamy

– Zadaniem uniwersytetów jest wychowanie człowieka, a można to osiągnąć tylko poprzez szukanie prawdy. Dopiero wtedy, kiedy uczelnia będzie budzić pragnienie prawdy, a ludzie będą zdobywać światopogląd, nauczyciele mają możność osiągnąć satysfakcję z dobrze wypełnionego obowiązku – dodał.

Przy okazji minister skrytykował protestujących przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce. Jego zdaniem oni po prostu nie rozumieją nauki katolickiej.

Poprzedni artykułBędziecie płacić, przestępcy! Prawnik o odpowiedzialności majątkowej i karnej policjantów.
Następny artykułCela Plus dla Kaczyńskiego i jego kukiełek. W Polsce panuje anarchia, władza utraciła kontrolę nad krajem!