Czy leci z nami pilot? Przemysław Czarnek uważa, że na polskich uczelniach „hołduje się głupocie”

Przemysław Czarnek. Fot. YouTube
Przemysław Czarnek. Fot. YouTube

Tego jeszcze nie było. Minister Edukacji i Nauki publicznie uznał, że na polskich uczelniach „hołduje się głupocie”. Wszystko dlatego, że nie wszystkie badania naukowe idą po myśli ministra.

– Jeśli celem nauki nie jest poszukiwanie prawdy, to nauka nauką nie jest. Jest zwykłym hołdowaniem głupocie. I to hołdowanie głupocie widzimy dzisiaj w wielu miejscach na polskich uczelniach niestety. Tylko dlatego, że wyrzuca się kryterium prawdy jako cel, do którego nauka ma zmierzać – powiedział na KUL minister Czarnek.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Zadaniem uniwersytetów jest wychowanie człowieka, a można to osiągnąć tylko poprzez szukanie prawdy. Dopiero wtedy, kiedy uczelnia będzie budzić pragnienie prawdy, a ludzie będą zdobywać światopogląd, nauczyciele mają możność osiągnąć satysfakcję z dobrze wypełnionego obowiązku – dodał.

Przy okazji minister skrytykował protestujących przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce. Jego zdaniem oni po prostu nie rozumieją nauki katolickiej.