Kolejny sukces rządu PiS. Terminy szczepień dla seniorów przesunięte, bo nie ma już szczepionek

– Przez opóźnienia dostaw szczepionek termin szczepień został przesunięty o dzień bądź dwa dla grupy około pięciu tys. seniorów – poinformował szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Jak dodał, zapasy szczepionek w Polsce są już na wyczerpaniu.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


O skalę zmian terminów szczepień w związku z opóźnieniami dostaw szczepionek przeciw COVID-19 Dworczyk został zapytany na konferencji prasowej.

– Mówimy o przesunięciu o dzień bądź o dwa dni terminu szczepień dla grupy około pięciu tys. seniorów w skali całego kraju – poinformował. Wyraził nadzieję, że do tego rodzaju sytuacji nie będzie więcej dochodziło.

– To jest oczywiście uzależnione od tempa i rzetelności dostaw. Te kilka zmian – opóźnienia i zmniejszenia dostaw – doprowadziły do tego, że zapasy, ten bufor bezpieczeństwa, jaki stworzyliśmy, jest praktycznie na wyczerpaniu – mówił.

Jak dodał, szczepionki wykorzystywane są obecnie na bieżąco.

Źródło: interia.pl