Koryto Plus w Ministerstwie Zdrowia. Miliony poszły na nagrody dla swoich

Źródło: YouTube

W 2020 roku urzędnicy z Ministerstwa Zdrowia otrzymali niemal 4,5 mln w ramach nagród. Średnio wypłacano ponad 6 tys. złotych na osobę.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Interpelację w sprawie przyznanych w 2020 roku nagród złożyła posłanka Lewicy Karolina Pawliczak. W odpowiedzi wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że w 2020 roku na nagrody przeznaczono 4.424.656,22 zł. Średnio na jednego urzędnika przeznaczono ponad 6600 złotych.

– Nagrody finansowane były ze środków Ministerstwa Zdrowia oraz środków europejskich – poinformował wiceszef resortu zdrowia.

– W służbie zdrowia brakuje środków właściwie na wszystko, a szczególnie w dobie pandemii widać dziś jak wiele jest potrzeb. Dzięki złożonej przeze mnie interpelacji dowiedzieliśmy się, że mimo tak trudnego czasu nie zabrakło środków na nagrody, które w łącznej kwocie blisko 4,5 mln. zł wypłacono pracownikom zatrudnionym w Ministerstwie Zdrowia – skomentowała Pawliczak.

Źródło: rp.pl