Mają już dość nieudolności rządu PiS. Otwierają biznesy pomimo obostrzeń

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na otwieranie swoich biznesów, mimo obostrzeń związanych z pandemią. Wielu szuka opcji, które pozwalałyby choć częściowo naprawić szkody finansowe, które przyniósł im ostatni rok.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Skarb Państwa dostał już pierwsze pozwy za lockdown. Złożyła je branża turystyczna oraz kluby i dyskoteki. Kolejne przygotowywane są przez gastronomię, branżę fitness, a także stoki narciarskie.

Rząd broni swoich decyzji. Opublikował grafikę, która pokazuje ryzyko zakażenia się koronawirusem w zależności od lokacji. Największe zaobserwowano w restauracjach z obsługą kelnerską.

Skarbówka wysłała do swoich lokalnych jednostek pismo w którym stwierdza: pracodawcy grozi osiem lat więzienia, jeśli złoży fałszywe oświadczenie w sprawie otwierania biznesu.

Pracodawcy twierdzą zaś, że jeśli nie otworzą się teraz, zaraz nie będą mieli szansy się w ogóle otworzyć.

Źródło: onet.pl