Andrzej Duda spotkał się z członkami Rady Przedsiębiorczości. Prezydent pokusił się o ocenę sytuacji gospodarczej w Polsce.

Reklamy

Padło wymowne zdanie, które może być szczególnie absurdalne dla przedsiębiorców starających się ratować swój biznes w czasie pandemii.

– Wydaje się, że od strony gospodarczej sytuacja w Polsce nie wygląda źle, że na tle innych krajów poradziliśmy sobie – jak do tej pory – z tym wielkim wyzwaniem, jakim jest pandemia koronawirusa i jej skutki gospodarcze – powiedział Duda.

Prezydent dodał, że “cały czas musimy szukać nowych, dobrych rozwiązań, które pomogą przetrwać polskim firmom”.

– Nie tak dawno rozmawialiśmy o rozwiązaniach dla branży przewozów autokarowych. W ostatnich dniach odbywały się spotkania z przedstawicielami branży galanteryjnej i obuwniczej, którzy też szukali pomocy. Tych problemów rzeczywiście jest bardzo wiele – wyliczał.

Z wypowiedzi Dudy na spotkaniu z członkami Rady Przedsiębiorczości powiało optymizmem, jednak polscy przedsiębiorcy raczej powodów do radości nie mają. Wciąż czekają na konkrety ws. odmrażania gospodarki. Przypomnijmy, że do 14 lutego zamknięte pozostają hotele, a gastronomia działa tylko na wynos. Co dalej, oficjalnie nie wiadomo.

Źródło: natemat.pl

Poprzedni artykułKoryto Plus u Emilewicz. Dyrektor zgarnął 49 tysięcy złotych
Następny artykułCzy jest na sali lekarz? Morawiecki twierdzi, że możemy szczepić po 10 mln osób miesięcznie