– Jeżeli prezes PKN Orlen Daniel Obajtek będzie grozić parlamentarzystom procesami za to, że przypominają, iż w przeszłości miał zarzuty korupcyjne, tym częściej będziemy o tych zarzutach mówić – zapowiedzieli posłowie KO Cezary Tomczyk i Iwona Śledzińska-Katarasińska.

Reklamy

Zorganizowali oni w środę konferencję prasową, po tym jak Śledzińska-Katarasińska otrzymała od prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka wezwanie przedprocesowe w związku z tym, że – jak mówił Tomczyk – „powiedziała prawdę o Obajtku”.

– Jaka jest prawda o panu Obajtku? Otóż pan Daniel Obajtek był w przeszłości oskarżany o łapówkarstwo, stanął przed sądem, a sprawa została rozstrzygnięta przez pana prokuratora (Zbigniewa) Ziobro, który oskarżenie z sądu wycofał – mówił szef klubu KO.

Tymczasem poseł Śledzińska-Katarasińska pokazała tylko z trybuny sejmowej wycinek z „Dziennika Łódzkiego”, że sąd w Sieradzu odrzucił wniosek obrony o umorzenie sprawy o łapówkarstwo Daniela Obajtka – zwracał uwagę Tomczyk. – Pan Daniel Obajtek skierował pismo do pani poseł, grożąc jej w imieniu spółki Orlen procesem – poinformował.

Śledzińska-Katarasińska dodała, że w wezwaniu została oskarżona o naruszenie dóbr osobistych spółki Orlen, choć mówiła jedynie o procesie Daniela Obajtka z przeszłości. – W ogóle nie naruszałam dóbr osobistych spółki, pokazałam autentyczny wycinek z autentycznej gazety – przekonywała.

Tomczyk zaprezentował cytaty na temat tamtego procesu i zarzutów wobec Daniela Obajtka, m.in. z „Dziennika Łódzkiego” i „Dziennika Polskiego”, które dziś jednak, jak dodał, nie napiszą o panu Obajtku, „bo zostały kupione przez Orlen”. – Nie zatrzymamy się w sprawie pokazywania prawdy o panu Obajtku – mówił Tomczyk. – Żadne groźby ze strony pana Obajtka i Orlenu nas w tej sprawie nie zatrzymają – dodał.

Źródło: onet.pl

Poprzedni artykułPrzedsiębiorcy zasypują Sanepid zapytaniami. Kampania „Zapytaj Sanepid” trwa
Następny artykułProkuratur „Zero” kontratakuje. Kazał nielegalnie przebadać krew Giertycha