Obajtek miał zarzuty korupcyjne. W nagrodę został Człowiekiem Roku 2020?

– Jeżeli prezes PKN Orlen Daniel Obajtek będzie grozić parlamentarzystom procesami za to, że przypominają, iż w przeszłości miał zarzuty korupcyjne, tym częściej będziemy o tych zarzutach mówić – zapowiedzieli posłowie KO Cezary Tomczyk i Iwona Śledzińska-Katarasińska.

Reklamy

Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. 

Zorganizowali oni w środę konferencję prasową, po tym jak Śledzińska-Katarasińska otrzymała od prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka wezwanie przedprocesowe w związku z tym, że – jak mówił Tomczyk – “powiedziała prawdę o Obajtku”.

– Jaka jest prawda o panu Obajtku? Otóż pan Daniel Obajtek był w przeszłości oskarżany o łapówkarstwo, stanął przed sądem, a sprawa została rozstrzygnięta przez pana prokuratora (Zbigniewa) Ziobro, który oskarżenie z sądu wycofał – mówił szef klubu KO.

Tymczasem poseł Śledzińska-Katarasińska pokazała tylko z trybuny sejmowej wycinek z “Dziennika Łódzkiego”, że sąd w Sieradzu odrzucił wniosek obrony o umorzenie sprawy o łapówkarstwo Daniela Obajtka – zwracał uwagę Tomczyk. – Pan Daniel Obajtek skierował pismo do pani poseł, grożąc jej w imieniu spółki Orlen procesem – poinformował.

Śledzińska-Katarasińska dodała, że w wezwaniu została oskarżona o naruszenie dóbr osobistych spółki Orlen, choć mówiła jedynie o procesie Daniela Obajtka z przeszłości. – W ogóle nie naruszałam dóbr osobistych spółki, pokazałam autentyczny wycinek z autentycznej gazety – przekonywała.

Tomczyk zaprezentował cytaty na temat tamtego procesu i zarzutów wobec Daniela Obajtka, m.in. z “Dziennika Łódzkiego” i “Dziennika Polskiego”, które dziś jednak, jak dodał, nie napiszą o panu Obajtku, “bo zostały kupione przez Orlen”. – Nie zatrzymamy się w sprawie pokazywania prawdy o panu Obajtku – mówił Tomczyk. – Żadne groźby ze strony pana Obajtka i Orlenu nas w tej sprawie nie zatrzymają – dodał.

Źródło: onet.pl