„Jarosław Gowin cieszy się druzgocącą przewagą. Sytuacja jest jasna: prezesem Porozumienia jest Gowin. Niespełnione ambicje „imperatora” Adama Bielana nie mogą przesłonić tego, co jest naprawdę ważne” – komentuje polityk partii Michał Wypij, odnosząc się na konferencji prasowej do kwestionowania przez Bielana przywództwa Jarosława Gowina w partii.

Reklamy

„Uważamy pana premiera za świętego człowieka” – stwierdził w swoim komentarzu poseł Wypij, mówiąc o Gowinie. Podkreślił, że żadnego „puczu w Porozumieniu” nie będzie. – Nie udał się w maju, nie uda się teraz – stwierdził.

„W maju dzięki determinacji pana premiera Gowina udało się utrzymać, uratować z całą pewnością wiele żyć Polaków, ale także autorytet państwa” – dodaje, odnosząc się do konfliktu Gowina z rządem Morawieckiego o przeprowadzenie wyborów w czasie pandemii koronawirusa.

Prezydium zarządu Porozumienia podjęło decyzje o zawieszeniu w prawach członków partii: europosła, przewodniczącego Konwencji Krajowej Porozumienia Adama Bielana oraz trojga innych działaczy wobec, których do sądu koleżeńskiego skierowano też wnioski o ich wydalenie z partii. Bielan uważa, że źródłem całej sprawy jest to, że Jarosław Gowin od prawie trzech lat formalnie nie jest prezesem partii, a kiedy wygasa kadencja prezesa jego obowiązki przejmuje szef Konwencji Krajowej.

Według Wypija „poważni i odpowiedzialni politycy absolutnie wspierają Jarosława Gowina”. – (Gowin) cieszy się druzgocącą przewagą, druzgocącym wsparciem swoich struktur – zarówno tej obecności naszej w parlamencie, jak i w terenie naszych działaczy – powiedział poseł.

Źródło: onet.pl

Poprzedni artykułAtak w Gowina z inspiracji Kaczyńskiego? Kolejna odsłona wojny o koryto
Następny artykułSZOKUJĄCE! „Ekspert” TVP to… poeta, który zmienił nazwisko i ma kontakty ze współpracownikiem SB!