Maciej Stuhr to wybitny i popularny aktor, ciągle jeszcze młodego pokolenia. Nic więc dziwnego, że jego aktywność w mediach społecznościowych przykuwa uwagę Internautów. Tym bardziej że aktor nie stroni od oceny sytuacji w Polsce.

Reklamy

Jest przy tym niezwykle trafnym krytykiem porządków, jakie zapanowały w Polsce w czasach sprawowania władzy przez Jarosława Kaczyńskiego.

– Demokracja to ponoć rządy większości z poszanowaniem mniejszości. Tylko że z dnia na dzień tego szacunku dla mniejszości ubywa. Może nawet już go nie ma wcale? Z tych komentarzy, które przeczytałem, zrozumiałem, że w sumie nasza kochana „większość” szczerze by się ucieszyła, gdyby ta grupa, o której piszę, i do której się zaliczam, rzeczywiście po prostu by gdzieś wyjechała, a najlepiej zniknęła – napisał Stuhr.

-Grupa ludzi, którą boli to, że wyrzuca się z pracy pogodynkę za to, że wystąpiła z serduszkiem WOŚP. Którą boli, że państwo skazuje na torturę kobiety, jak w krajach Trzeciego Świata. Którą boli, że państwo kupuje respiratory od handlarza bronią, w wyniku czego nie ma ani respiratorów, ani kasy, ani śledztwa i w ogóle prezes stwierdza, że nie ma żadnego problemu. I takich rzeczy są dziesiątki – dodał aktor.

https://www.facebook.com/MaciekStuhr/posts/264600785021746

 

Poprzedni artykułNowy Polski Ład, czy może Nowa Ściema dla Ludu? PiS znowu obiecuje cuda
Następny artykułPoseł większości rządowej krytykuje… gabinet Morawieckiego. Jego działania  uważa za „śmiechu warte”