Poważna wpadka Niedzielskiego. Nauczyciele nie będą szczepieni, bo nie ma szczepionek!

Na konferencji prasowej, dotyczącej lockdownu, minister zdrowia został zapytany o kwestie szczepionek dla nauczycieli powyżej 60 roku życia. Oczywiście nie odpowiedział wprost, bo brak odwagi cywilnej to najwyraźniej cecha tego rządu. Potwierdził jednak, że nauczyciele powyżej 60 roku życia nie otrzymają szczepionek, bo ich po prostu nie ma.

To oświadczenie skandaliczne, którego rezultatem powinna być natychmiastowa dymisja ministra zdrowia i ministra edukacji. Sytuacja dzieci, zamkniętych w domach od miesięcy, jest bardzo trudna i odblokowanie szkół powinno być jednym z priorytetów rządu. Zdrowie psychiczne i fizyczne dzieci, przyszłości narodu, naszej przyszłości, jest bardzo istotne. A przepustką do tego zdrowia jest właśnie akcja szczepień dla nauczycieli.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Jednak edukacja nie jest najwyraźniej priorytetem dla układu władzy.

O szczepienia upominał się m.in. Związek Nauczycielstwa Polskiego.