Miłosz Kamil Manasterski, jeden z najczęściej zapraszanych „ekspertów” do TVP to w rzeczywistości poeta, kiedyś nazywał się Szczeciński.

Miłosz Kamil Manasterski nazywał się wcześniej zupełnie inaczej. Jego poprzednie wcielenie to to Miłosz Kamil Szczeciński, poeta. Współpracował z nim Aleksander Nawrocki, współpracownik Służby Bezpieczeństwa. Jego teczka jest przechowywana w IPN z sygnaturą IPB BU 00200/959. Bezpieka uznawała go za bardzo użyteczne źródło informacji. Spotkania z informatorem rejestrowane były przez SB od 5 stycznia 192 roku. Wtedy był w nich kandydatem, później już kontaktem operacyjnym o pseudonimiem „Aleksander”. Od 7 listopada 1985 r. stał się konsultantem. Wykreślono go z ewidencji w 1989 roku.

Reklamy

Nawrocki kandydował też swego czasu na prezesa Związku Literatów Polskich, ale przegrał głosowanie. Pokłócił się ze środowiskiem literatów i oskarżył związek o to, że wybory były sfałszowane. Pisarze mówią, że skasował wtedy stronę internetową ZLP, bo była na jego prywatnym serwerze.

Co łączy Manasterskiego / Szczecińskiego z Nawrockim?

Między innymi wydawanie książek. „Aleksander Nawrocki jest arcyciekawą osobowością, znakomitym poetą i tłumaczem, pozbawionym niemal zupełnie zdolności do medialnego “sprzedawania siebie samego”. Tego, co jest w dzisiejszym świecie obowiązkową umiejętnością wszystkich pseudogwiazdek i jednosezonowych celebrytów. Doświadczamy dzisiaj boleśnie banalnych historii o ludziach znanych tylko z tego, że są znani (jakże cudownie pokazał to w swoim filmie “Zakochani w Rzymie” Woody Allen w epizodzie z Roberto Benigni!). A człowiek, którego życie i dokonania są naprawdę wartką opowieścią, chciałoby się rzec – milczy” – pisze o Nawrockim Manasterski / Szczeciński w we wstępie do książki „Rozmowy z Nawrockim”.

Oto próbka twórczości Manasterskiego vel Szczecińskiego

Miłosz Kamil Szczeciński

WYŚCIG W POKOJU

na kolanach

można zajść dalej

niż by ktoś przypuszczał

 

w tak niewygodnej pozycji

wielu pokonuje ogromne dystanse

 

początkujący nie potrafią przy tym

wdzięcznie schylać karku

 

by nadać swemu ciału

kształt aerodynamiczny

 

problemy mogą też sprawiać

sprinty na premiach uznaniowych

 

wszystko to kwestia praktyki

i wytrwałego treningu

 

niektórzy

lubią mocno stać na nogach

 

no właśnie

 

stać

Poprzedni artykułChłopczyk Kaczyńskiego, to „imperator z niespełnionymi ambicjami”. Kolega z partii o Bielanie
Następny artykułKoryto plus w ministerstwie rolnictwa. Za pieniądze Polaków odwiedzili Mauretanię