Koalicja 276 – czas na zmiany. Likwidacja TVP, rozdział kościoła od państwa, rozliczenie polityków PiS

Koalicja276 to porozumienie partii opozycyjnych, które uzgodnią między sobą fundamentalne sprawy do rozwiązania w przyszłym parlamencie. Jeśli będziemy mieć wspólnie 276 miejsc w parlamencie, wprowadzimy wcześniej uzgodnione zmiany – powiedział Borys Budka, prezentując założenia nowego programu.

Koalicja 276 to pierwszy krok do zjednoczenia opozycji i pokazania, że mamy wspólne cele, które powinny nas łączyć. Kwestie takie jak naprawa sądownictwa, czy odpolitycznienie telewizji publicznej to fundamentalne kwestie dla wszystkich partii opozycyjnych.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Zlikwidujemy TVP Info i abonament RTV. Zbieranie podpisów zaczniemy już od poniedziałku – zapowiedział Rafał Trzaskowski. Wprowadzimy rozdział kościoła od państwa, m. in. odpis podatkowy na kościół. Zlikwidujemy Fundusz Kościelny – dodał.

Stworzymy nową instytucję Specjalnego Prokuratora Śledczego. Jego zadaniem będzie badanie afer państwowych – powiedział z kolei Borys Budka. Wprowadzimy możliwość zorganizowania referendum ws. odwołania posła/senatora z urzędu – dodał.

Państwo PiS się załamało. Czas na naprawę. Czas na zmianę – podsumowuje Małgorzata Kidawa-Błońska.