Koalicja276 to porozumienie partii opozycyjnych, które uzgodnią między sobą fundamentalne sprawy do rozwiązania w przyszłym parlamencie. Jeśli będziemy mieć wspólnie 276 miejsc w parlamencie, wprowadzimy wcześniej uzgodnione zmiany – powiedział Borys Budka, prezentując założenia nowego programu.

Koalicja 276 to pierwszy krok do zjednoczenia opozycji i pokazania, że mamy wspólne cele, które powinny nas łączyć. Kwestie takie jak naprawa sądownictwa, czy odpolitycznienie telewizji publicznej to fundamentalne kwestie dla wszystkich partii opozycyjnych.

Reklamy

Zlikwidujemy TVP Info i abonament RTV. Zbieranie podpisów zaczniemy już od poniedziałku – zapowiedział Rafał Trzaskowski. Wprowadzimy rozdział kościoła od państwa, m. in. odpis podatkowy na kościół. Zlikwidujemy Fundusz Kościelny – dodał.

Stworzymy nową instytucję Specjalnego Prokuratora Śledczego. Jego zadaniem będzie badanie afer państwowych – powiedział z kolei Borys Budka. Wprowadzimy możliwość zorganizowania referendum ws. odwołania posła/senatora z urzędu – dodał.

Państwo PiS się załamało. Czas na naprawę. Czas na zmianę – podsumowuje Małgorzata Kidawa-Błońska.

 

 

Poprzedni artykułNiekwestionowany sukces rządu PiS. Staliśmy się największym złomowiskiem Europy!
Następny artykułPaństwo PiS zatrzymało właściciela klubu Face 2 Face, ale już go wypuszczono. Absurdalne zarzuty, pokazówka