Polska pobiła wreszcie unijną średnią. Sprowadza się do naszego kraju ponad milion używanych aut rocznie. Jesteśmy tutaj największym importerem w Unii.

Sprowadzane są zwykle pojazdy 10-15 letnie, które nie spełniają już dzisiejszych norm ekologicznych i zanieczyszczają powietrze.

Reklamy

– Jeździmy samochodami bardzo wiekowymi. A do tego jesteśmy krajem samochodziarzy. Tych aut jest w Polsce bardzo dużo, jesteśmy w europejskiej czołówce pod kątem ilości samochodów na 1000 mieszkańców. W tym wskaźniku wyprzedzamy nawet Niemcy. Tylko, że my jeździmy tymi samochodami, których za zachodnią granicą już nie chcą – zauważa Paweł Tuzinek ze Związku Dealerów Samochodów.

– Niestety, my sami zrobiliśmy z siebie odbiorców towaru drugiej kategorii. To trochę jak z zakupami odzieży używanej. Wiele osób, poza oczywiście pasjonatami „lumpexów”, uważa, że kupowanie takiej odzieży to wstyd. Ale zupełnie nie wstydzi się jeździć starym samochodem, który ma bezpośrednie przełożenie na fatalną jakoś powietrza w Polsce – dodaje ekspert.

Poprzedni artykułBeata Mazurek na tropie ohydnego spisku: Gowin chce zrobić przewrót i rządzić z opozycją!
Następny artykułKoalicja 276 – czas na zmiany. Likwidacja TVP, rozdział kościoła od państwa, rozliczenie polityków PiS