Lider Polski 2050, Szymon Hołownia w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”  mówił o swoich poglądach na temat aborcji i ocenił opublikowanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

– Jarosław Kaczyński pokazał środkowy palec milionom Polek i Polaków, upokorzył nas, ogłaszając się panem naszych sumień, pchając się z butami w najbardziej dramatyczne ludzkie sytuacje – stwierdził Hołownia.

Reklamy

– Już teraz docierają do nas sygnały o wycofywaniu się kobiet z badań prenatalnych w placówkach publicznej ochrony zdrowia. Boją się, że gdy USG wyjdzie źle, państwowy system uniemożliwi im decyzję o przerwaniu ciąży np. za granicą – wyjaśnił.

– Uważam, że mam moralne prawo przekonywać innych wyłącznie postawą, nigdy przymusem, […] mój światopogląd to jeszcze nie prawo. Prawo to coś, co muszę ustalić z ludźmi o innych światopoglądach, bo ono obowiązuje nas wszystkich – przekonywał Hołownia.

Poprzedni artykułLeszek Balcerowicz przestrzega: Będzie jak w Grecji!
Następny artykułKuczyński o konflikcie w Porozumieniu: To spór o to, czy być lokajem Kaczyńskiego na pełny etat, czy na pół etatu