Szymon Hołownia: Kaczyński upokorzył miliony Polek i Polaków

Lider Polski 2050, Szymon Hołownia w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”  mówił o swoich poglądach na temat aborcji i ocenił opublikowanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

– Jarosław Kaczyński pokazał środkowy palec milionom Polek i Polaków, upokorzył nas, ogłaszając się panem naszych sumień, pchając się z butami w najbardziej dramatyczne ludzkie sytuacje – stwierdził Hołownia.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Już teraz docierają do nas sygnały o wycofywaniu się kobiet z badań prenatalnych w placówkach publicznej ochrony zdrowia. Boją się, że gdy USG wyjdzie źle, państwowy system uniemożliwi im decyzję o przerwaniu ciąży np. za granicą – wyjaśnił.

– Uważam, że mam moralne prawo przekonywać innych wyłącznie postawą, nigdy przymusem, […] mój światopogląd to jeszcze nie prawo. Prawo to coś, co muszę ustalić z ludźmi o innych światopoglądach, bo ono obowiązuje nas wszystkich – przekonywał Hołownia.