A jednak! Gowin dostał cios od Bielana

Adam Bielan spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim. Po rozmowie zapewnił, że większości parlamentarnej nic nie zagraża.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Jestem przekonany, że większości parlamentarnej teraz nic nie zagraża, mimo oczywistych sporów – powiedział dziennikarzom europoseł Bielan. Przekonywał też, że obecnie nie jest prezesem Porozumienia, ale pełni obowiązki prezesa jako szef Konwencji Krajowej.

Bielan poinformował, że rozmowa z Kaczyńskim dotyczyła bieżącej sytuacji w Porozumieniu oraz koalicji rządzącej. Przypomniał, że w ubiegłym tygodniu sąd koleżeński Porozumienia podjął uchwałę o wygaszeniu kadencji prezesa Jarosława Gowina. Część polityków ugrupowania nie uznaje jednak tego sądu.

Bielan w rozmowie z dziennikarzami w poniedziałek poinformował, że jeśli od uchwały stwierdzającej wygaszenie kadencji Gowina będzie odwołanie, wówczas – jak mówił – “rozstrzygnie to sąd powszechny”.

– Rozmawialiśmy na temat stabilności w parlamencie, na temat większości parlamentarnej. Jestem przekonany, że tej większości teraz nic nie zagraża, mimo oczywistych sporów – powiedział Bielan.

Źródło: onet.pl